KAŞ, 3.KEZ TAM ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK!

KAŞ'TA ÇEDES YlL SONU ŞENLİKLERİ KAŞ'TA ÇEDES YlL SONU ŞENLİKLERİ

   Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin (TAM) 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, Kaş ilçesinde 17 Mayıs Cuma günü başlıyor.

   Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin (TAM) 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, 17-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında yeniden Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenecek olan kongre 17 Mayıs Cuma günü başlıyor. Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin (TAM) 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, bu yıl 17-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında yeniden Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenecek. Kongre; Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. Yılına özel hazırlanan belgesel gösterimi, söyleşi ve konser programına da sahne olacak. Antalya’nın Kaş ilçesi, Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nin (TAM) 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi ile yeniden bilim şölenine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Daha önce düzenlediği iki uluslararası kongre ile akademik camiada büyük ses getiren TAM, bu yıl da dünyanın dört bir yanından bilim insanının katılacağı üçüncü kongresini gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor. Kaş Belediyesi’nin desteğiyle 17-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak kongrede, bu yıl 100’den fazla bilim insanı yüz yüze ve çevrim içi ortamda bildirilerini sunacak.

5Bc6E42D 9A68 4Fb9 B09F 5D31B87C917A

   Atatürk’ün Samsun’a Çıkışının 105. Yılına Özel Program! Tarih, doğa ve bilimin buluşacağı kongre, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. Yılına özel bir programlara da sahne olacak. Kogrenin son gününde Kaş Kültür Evi’nde “Mondros Mütarekesi” belgeseli gösterimi ile başlayacak program, ardından Yönetmen Hacı Mehmet Duranoğlu ile “Atatürk: Bir Liderin Doğuşu” başlıklı belgesel söyleşisi ile devam edecek.

Programın son bölümünde ise Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Aşıklık Geleneği Öğrenci Topluluğu tarafından “Gençlik Konseri” verilecek.

   Deniz, doğa ve kültür turizmine yıllardır ev sahipliği yapan Kaş, geçen yıl ikincisini gerçekleştirerek geleneksel hale gelen Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresine 3. kez ev sahipliği yapıyor. Kaş, 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi ile birlikte turizm çeşitlenmesi hedefi doğrultusunda “kongre turizmi” alanında da emin adımlarla ilerliyor. Tarih, doğa ve bilimin buluşacağı kongre, 19 Mayıs Pazar günü Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Aşıklık Geleneği Öğrenci Topluluğu tarafından verilecek “Gençlik Konseri” ile sona erecek.

Editör: ADEM AYDIN