TASARRUF GENELGESİYLE YEREL BASIN BİTİRİLMEKTEDİR. YAPACAKSANIZ TASARRUFU İKTİDAR OLARAK SİZ KENDİNİZDE YAPIN!” TASARRUF GENELGESİYLE YEREL BASIN BİTİRİLMEKTEDİR. YAPACAKSANIZ TASARRUFU İKTİDAR OLARAK SİZ KENDİNİZDE YAPIN!”

   Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce 25/06/2024 tarihinde Tabiat Varlıkları ve Doğal Sit Alanları ile Özel Çevre Koruma Bölgelerinde Bulunan Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki Yerlerin İdaresi Hakkındaki Yönetmeliğin 63. maddesi uyarınca Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi Sınırları içerisinde yüzer iskele, denizel alan ve dolgu alanı olarak kullanılmak üzere pazarlık usulü ile ihale edileceğini duyurdu.

   Hemen hemen tamamını kıymetli hemşehrilerimizin kullandığı yüzer iskelemizi ve meydanımızı rant peşinde olan kimselere bırakmayız. Köy halkı ve Demre Belediyesi olarak bu sömürünün karşısındayız. Neden diğer ihalelerle verilmesi planlanan yerlerin süresi 3 yıl iken Üçağız İskelesi'nin süresi 10 yıl olduğu manidar bir şekilde ortadadır. 25 Haziran Salı günü Ankara’da yapılması planlanan ihaleye katılacak, köyümüzün ve ilçemizin ranta kurban gitmemesi için elimizden geleni yapacağız.

Editör: ADEM AYDIN