Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 2 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  İLÇELERDE KREŞ SAYISINI ARTTIRIYOR ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  İLÇELERDE KREŞ SAYISINI ARTTIRIYOR

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda, Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 'iletişim yoluyla dolandırıcılık' olayları ile ilgili geniş çaplı çalışmalar gerçekleştirdi. Ekipler, A.S.'nin kendilerini polis/savcı olarak tanıtan kişiler tarafından arandığını ve evine gelen kişiye 4 milyon 200 bin TL verdiğini söyleyerek, şikayetçi olması üzerine çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları geniş çaplı çalışmalarda olayın şüphelilerinden olduğu tespit edilen H.B.'yi yakaladı. H.B.'nin üzerinde yapılan aramalarda elde edilen 500 ABD Doları, 200 Euro ve 6 bin 600 TL'ye el konuldu. Olaya karışan diğer şüpheli yabancı uyruklu N.E.A.'nın Şanlıurfa'ya gittiğinin tespit edilmesi üzerine ise Akçakale İlçe Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçen ekipler, bu şüphelinin yakalanması sağladı. Yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.B. ve N.E.A. tutuklandı.

Editör: ADEM AYDIN