ISPARTA'DA GÜL FESTİVALİ KORTEJLE BAŞLADI ISPARTA'DA GÜL FESTİVALİ KORTEJLE BAŞLADI

   Kepez Belediyesi'nin Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. yılı nedeniyle konser verdi. Konserde birbirinden eşsiz eserler dinleyiciyle buluştu.

Antalya'nın ilk Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda muhteşem bir konser verdi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'ndeki konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Şef Engin Beslek ve yardımcı şef Natali Alexeeva yönetimindeki çocuk ve gençlerden oluşan orkestra, 19 Mayıs'ın 104. yılı için notalara bastı. Çocuk ve genç yeteneklerin başarısı salondaki dinleyicilerinden tam not aldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de çocuk ve genç yeteneklerden oluşan orkestranın konserini izledi. Başkan Tütüncü, orkestra üyelerini ile Şef Engin Beslek'i başarılarından dolayı kutladı.

   'ÇOCUK VE GENÇLERİMİZİN ELLERİNDEN TUTUYORUZ'

   Çocuk ve Gençlik Orkestrası'nın 2010 yılında kurulduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bu orkestra 13 yıldır, sürdürülebilir işler arasında yer aldı. Bu orkestradan 70 gencimizi konservatuarlı yaptık. Bizim en önemli çalışma alanlarımızdan bir tanesi sevgili çocuklarımızın, kıymetli gençlerimizin ellerinden, umutlarından, kalplerinden, hayallerinden tutmak oldu. Kültür ve sanat bizim olmazsa olmazımızdır. Biz biliyor ve inanıyoruz ki; sanatsız kalmış bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir. O yüzden hayata sımsıkı sarılabilmek için, hayatın tadını, renklerini, anlamını derinlemesine ve doyasıya yaşayabilmek için yapmamız gereken kültür ve sanatın değişik alanlarında çalışmalar yapmak. Gençlerimize bu hissiyatı verebildiğimiz sürece şehirlerimiz daha güzel olacak. Yaşadığımız ortamlardan daha çok keyif alacağız ve sevgi üreten bir topluma kavuşacağız. Orkestra üyelerimizin velilerinin bu ülkümüze, bu düşüncemize omuz vermelerine çok teşekkür ederim" dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Başkan Tütüncü, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 104 yıl evvel bu ülkenin milli mücadelesi için ilk adımı atanlara, kurtuluş meşalemizi ateşleyenlere, 104 yıldır o meşaleyi canlı tutan, aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yaşasın mazisi insanlık tarihi kadar aziz milletimiz, yaşasın sevgimiz, dostluğumuz, kardeşliğimiz" diyerek sözlerini tamamladı.