Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi alanında yapımına başladığı kapalı pazar yeri inşaatının yüzde 90’ı tamamladı. Pazar yerinin Mart ayı ortasında hizmete girmesi planlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez-Santral Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesini hızla yükseltirken, bir yandan da bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatı alanlarını tamamlıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm projesi içinde yer alanve Ekim ayında Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tarafından temeli atılan kapalı pazar yeri inşaatı büyük bir hızla yükseldi. 3 bin 900 metrekarelik alanda 2 katlı toplam 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip pazar yeri projesi inşaatının yüzde 90’ı tamamladı. İnşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Kepez ve Santral Mahallesi Pazar Yeri’nin ince işçiliği yapılarak, Mart ayı ortalarında hizmete açılması planlanıyor.

210 PAZARCI TEZGAH AÇABİLECEK

YAPAY ZEKAYA İLK ADIM YAPAY ZEKAYA İLK ADIM

Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm alanı içinde yer alan pazaryeri inşaatı bölgedeki büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Yaklaşık 60 milyon TL maliyetle gerçekleştirilecek projede 210 pazarcı esnafına tezgâh açma imkanı sunacak. 2 katlı olan pazar yerinde aynı zamanda 130 araç kapasiteli bir otoparkta yer alacak.

Editör: ADEM AYDIN