NEM VE SICAKTAN BUNALANLARIN ADRESİ TEMA PARK OLDU NEM VE SICAKTAN BUNALANLARIN ADRESİ TEMA PARK OLDU

     Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 40’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Antalya’da 'Cumhuriyet Resepsiyonu' düzenlendi. KKTC Antalya Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen resepsiyona katılım yoğun oldu.

KKTC'nin 40'ıncı kuruluş yıldönümü münasebetiyle Antalya’da 'Cumhuriyet Resepsiyonu' düzenlendi. Resepsiyona Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Vali Yardımcısı Mustafa Hulisi Arat, Kaymakamlar, kurum ve kuruluş müdürleri, KKTC Başkonsolosu Cem Topçu ve eşi Arzu Topçu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile gaziler katıldı.

'KKTC İLELEBET VAR OLACAKTIR'

Resepsiyonda konuşan Başkonsolos Cem Topçu, KKTC’nin 40'ıncı Kuruluş Yıl Dönümünü kutlayarak, "Kıbrıs Türkünün, Türk tarafının bir 50 yıl daha beklemeye tahammülü yoktur. Öncelikle Kıbrıs Türkünün egemen eşitliği, eşit statüsü teyit edilmelidir. Uluslararası toplum da bilmelidir ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır ve ilelebet var olacaktır" dedi. Vali Şahin ise, KKTC’nin 40’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıkları ifade etti.

Editör: ADEM AYDIN