Konyaaltı Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenleyeceği Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası, 12 Kasım Pazar günü başlıyor. Turnuvada dereceye girecek sporculara toplamda 368 bin 250 TL ödül dağıtılacak.

Türkiye'nin büyük ödüllü uluslararası satranç turnuvalarından olan Konyaaltı Belediyesi 3. Uluslararası Satranç Turnuvası, 12 Kasım Pazar günü Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlıyor. Konyaaltı Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu'nun ortaklaşa düzenleyeceği turnuvada sporculara, toplam 368 bin 250 TL ödül dağıtılacak.

KEPEZ’DE GENÇLERE İŞ DÜNYASININ KAPILARINI ARALAYACAK PROTOKOL  KEPEZ’DE GENÇLERE İŞ DÜNYASININ KAPILARINI ARALAYACAK PROTOKOL 

600 SPORCU BAŞVURU YAPTI 

Bir hafta sürecek turnuvaya yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 600 sporcu başvuru yaptı. 12-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek turnuvanın kentin spor turizmine katkı sağlayacağını söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Dünyanın birçok ülkesinden sporcu, turnuvaya katılmak için Konyaaltı'na gelecek. Bu da kentimizin tanıtımı ve spor turizmine katkı sağlayacak. Sporcular, farklı kategorilerde farklı yaş gruplarına göre mücadele edecek. Pazar günü turnuvada yer alacak tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.