Bölgesel Amatör Lig 5'inci grupta Burdur'u temsil eden Maküspor, pazar günü sahasında oynayacağı Kumluca Belediyespor'u yenerek, ligin ikinci yarısına galibiyetle başlamak istiyor.

Devre arasında çalışmalarını teknik direktör Murat Türker yönetiminde sürdüren Maküspor, oynadığı 2 hazırlık maçını da kazandı. Mavi pembeliler Bölgesel Amatör Lig 6'ncı Grup'ta ligin ilk yarısını lider bitiren Eskişehirspor'u 6-2, Bölgesel Amatör Lig 8'inci Grup'ta ikinci sıradaki Kilis Belediyespor'u 3-2 yendi.

Ligin ikinci yarısının ilk maçında grupta 24 puanla 5'inci sıradaki Kumluca Belediyespor'u konuk edecek Maküspor, Gazi Atatürk Stadı'nda taktik antrenman yaptı. Maçın hazırlıklarını tamamlayan futbolcuların antrenmandaki hırsı, teknik heyeti ve yöneticileri sevindirdi. 

MEHMET TOSUN: İŞİMİZ ÇOK, BAHANEMİZ YOK MEHMET TOSUN: İŞİMİZ ÇOK, BAHANEMİZ YOK

Maküspor Teknik Direktörü Murat Türker, "İkinci yarının ilk maçını Kumluca Belediyespor ile sahamızda oynayacağız. Bir aylık arayı çok iyi değerlendirdik. Hazırlık maçları, idmanlar yaptık. Hazırız. Hedefimiz kazanmak, üst sıralardan kopmamak. Hedefimiz şampiyonluk" dedi.

Maküsporlu futbolcu Kamil Yüksel, "İkinci yarının ilk maçında evimizde Kumluca Belediyespor ile oynayacağız. Güzel bir hazırlık devresi geçirdik. Oyunumuzu biraz daha geliştirdik. İkinci yarı alacağımız puanlarla üst taraftan kopmamayı istiyoruz" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN