Muğla'nın Menteşe ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanındaki yeşil alanların yüzde 90'nın arıtma tesisinin atık sularıyla sulandığı bildirildi.

Dünyadaki hızlı nüfus artışı, iklim değişikliği, çevre kirliliği temiz su miktarını ve kalitesini etkilerken bu da mevcuttaki su kaynaklarının önemini daha da arttırıyor. Bu doğrultuda atık suyun uygun arıtma proseslerinden geçirilerek yeniden kullanılması sağlanıyor.

2013 yılında açılışı yapılan Menteşe İlçesi merkez mahallelerine hizmet veren 17 bin 111 metreküp gün kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisi'nin ileri biyolojik arıtma prosesi sonrasında yer alan filtrasyon ve dezenfeksiyon üniteleri ile atık su, yeniden kullanım kriterlerine getiriliyor. Böylelikle Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan 384 bin 500 metrekare yeşil alanın 359 bin 294 metrekaresi arıtılmış su ile sulanırken Menteşe'de yer alan park ve bahçelerin yüzde 90'ından fazlası sulanmış oluyor. Yeşil alanların geri dönüşümü sağlanan su ile sulanmasıyla hem su tasarrufu hem de daha yeşil bir çevre sağlandığı belirtildi.

FETHİYE'DE 68 KAÇAK GÖÇMEN İLE 2 ORGANİZATÖR YAKALANDI; KIYIYA BIRAKILMA ANLARI KAMERADA FETHİYE'DE 68 KAÇAK GÖÇMEN İLE 2 ORGANİZATÖR YAKALANDI; KIYIYA BIRAKILMA ANLARI KAMERADA