Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Genel Başkanı İsmail Akgün, Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Deniz'i ziyaret etti.

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği tarafından Antalya'da düzenlenen etkinliğe katılan (MEYAD) Genel Başkanı İsmail Akgün, Antalya Temsilcisi Ahmet İyiol ile birlikte, Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Deniz'i ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Akgün ziyarette kurumlar arasında iş birliğini geliştirmek ve ortak faaliyetler yürütme konusunda zemin oluşturulması gerektiğine dikkati çekti.

ANTALYA ÖĞRENCİLERDEN SÜRÜCÜLERE KASK ANTALYA ÖĞRENCİLERDEN SÜRÜCÜLERE KASK

'ÜST- AST İLİŞKİLERİNDE KARŞILIKLI MOBBİNG UYGULANABİLİYOR'

Türkiye'de ister özel ister resmi kurumlarda olsun üst- ast ilişkilerinde mobbing uygulamalarıyla karşılaştıklarını ifade eden Akgün, "Kurumlarda amirler tarafından gerçekleştirilen mobbing uygulamaları kadar çalışan işçi gruplarından da birlikte hareket ederek amirlerine veya yöneticilerine karşı mobbing uygulamalarını görmekteyiz. 'Mobbing nedir, nasıl uygulanır?' şeklinde öncelikle toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi gerekmekte. Bizim amacımız iş yerlerinde maksimum huzur ortamının sağlanarak en yüksek verimin elde edilmesidir. Bu nedenle de hem özel hem de resmi kurumlarla iş birliği yaparak eğitim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz" dedi.

'TÜRKİYE GENELİNDE YÜZDE 40 ORANINDA MOBBİNG SÖZ KONUSU'

Türkiye'de çeşitli üniversiteler ile iş birliği içinde olduklarını ve yaptıkları çalışmaları yayınladıklarını belirten MEYAD Genel Başkanı İsmail Akgün, mobbing hakkında Türkiye genelinde geniş çaplı bir araştırmanın henüz yapılmadığını ancak lokal olarak gerçekleştirdikleri araştırmalarda, mobbing uygulamaları ile karşılaştıklarını belirtti. Akgün, "Türkiye'deki mobbing oranı maalesef orantılı değil. Net sayılar söylemek mümkün değil, ancak yüzde 40 oranında olduğunu söyleyebiliriz. Mobbing uygulamalarının özelikle ekonomik kriz dönemlerinde arttığını söyleyebiliriz" diye konuştu.

MANAVGAT DEVLET HASTANESİ'NDE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENECEK

Manavgat'ta en çok personeli bulunan devlet kurumu olduklarını ifade Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Deniz de hastanede eşitlik ve adalet anlayışı ile huzurlu bir ortamda hizmet vermeyi önemsediklerini belirterek, "Mobbing konusunda MEYAD ile istişarede bulunarak, iş birliği yaparak zaman zaman destek aldık. Personelimizin mobbing hakkında bilgilerini artırmak amacıyla önümüzdeki süreçte bir konferans veya eğitim seminerini yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Editör: ADEM AYDIN