Burdurlu emekli harita yüksek mühandisi İsmail Vural (78) müzik aşkı için 2 ayda 2 bin kilometre yol katetti. Antalya'da oturan Vural, konser çalışmaları için Burdur'a gelip, döndü.  

Kış aylarında Antalya'da oturan Burdurlu emekli harita yüksek mühendisi İsmail Vural, kurucusu olduğu Burdur Müzik ve Folklör Derneği'nin konser çalışmaları için 2 ayda 8 defa Burdur'a gitti. Çalışmalarından sonra Antalya'ya dönen Vural, bu sürede 2 bin kilometre yol katetti. Üniversite  yıllarında amatör olarak bağlama çaldığını anlatan Vural, "Burdur'da 1986 yılında Burdur Müzik ve Folklör Derneği'ni kurduk. Bu derneğin Türk Sanat Müziği Korosu'nda yer aldım. 1987 yılında ilk konserimizi verdik. Halen devam ediyoruz" dedi.

TASARRUF GENELGESİYLE YEREL BASIN BİTİRİLMEKTEDİR. YAPACAKSANIZ TASARRUFU İKTİDAR OLARAK SİZ KENDİNİZDE YAPIN!” TASARRUF GENELGESİYLE YEREL BASIN BİTİRİLMEKTEDİR. YAPACAKSANIZ TASARRUFU İKTİDAR OLARAK SİZ KENDİNİZDE YAPIN!”

Vural, emekli olduktan sonra da amatör olarak müzik çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı. Zzamanını değerlendirmek için müzikle uğraştığına değinen Vural, "2006 yılından bu yana Antalya'ya gidip geliyorum. Burdur'daki koro hariç Antalya'da da 3 koroda yer alıyorum. Kış aylarında Antalya'da yaşıyorum. Burdur'daki koromuzun çalışmalarına katılmak için her hafta Burdur'a geldim. İki ayda yaklaşık 2 bin kilometreye yakın yol yaptım. Ama bu çalışmalar benim yaşantıma renk katıyor" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN