Muğla'nın Marmaris ilçesinde, belediye tarafından, Belgesel Yapımcısı, Gazeteci Nebil Özgentürk'ün konuk olduğu "Cumhuriyet Önderi'nin Anısına Yaşamından Hatıralar' konulu etkinlik düzenlendi. Özgentürk söyleşi de Atatürk'ün sadece Türkiye değil dünya için de çok önemli ve özel bir lider olduğunu belirten Özgentürk, "Yüzyıllar geçse de onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.

SAHNEDE KOLSUZ KORNO SANATÇISI SÜRPRİZİ SAHNEDE KOLSUZ KORNO SANATÇISI SÜRPRİZİ

Marmaris Belediyesi tarafından Armutalan Kültür Merkezi'nde 'Cumhuriyet Önderi'nin Anısına Yaşamından Hatıralar' isimli etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Belgesel Yapımcısı, Gazeteci Nebil Özgentürk konuk oldu. Etkinlikte ilk olarak Nebil Özgentürk'ün yönetmenliğini yaptığı 'Cumhuriyet 100 Yaşında' ve 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk' isimli belgesellerinden kesitler gösterildi. Ardından sahneye Özgentürk çıktı. Atatürk'ü, Cumhuriyet'in 100. yılını ve Yaşar Kemal'den Can Yücel'e, Türkan Saylan'dan Aziz Sancar'a kadar Cumhuriyet'le büyüyen nesilleri anlattı. Özgentürk, etkinlikte anılarını da anlattı. Atatürk'ün sadece Türkiye değil dünya için de çok önemli ve özel bir lider olduğunu söyleyen Özgentürk, "Yüzyıllar geçse de onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.

Etkinliğe Marmaris Belediyesi Başkanvekili Hasan Yaylalı, Belediye Başkan Yardımcıları Suzan Zift, İhsan Öztürk ve Ali Zağlı ve çok sayıda Marmarisli izledi. Etkinliğin sonunda Belediye Başkanvekili Hasan Yaylalı'nın günün anısına bir Atatürk portresi hediye ettiği Özgentürk kitaplarını da imzaladı.