Amerika Birleşik Devletleri'ndeki akademik hayatını bırakıp memleketi Burdur'da susuz tarım yapmaya başlayan Dr. Ece Aynur Onur öğrencilere susuz tarım serüvenini anlattı.

MİLLİ OKÇU HAZAL BURUN, 21 YAŞ ALTI KATEGORİSİNDE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU MİLLİ OKÇU HAZAL BURUN, 21 YAŞ ALTI KATEGORİSİNDE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Türk Ocakları Burdur Şubesi'nin her hafta düzenlediği Ocakbaşı Sohbetleri programına konuk olan Dr. Ece Aynur Onur, 'Bir Milli Güvenlik Meselesi, Susuz Tarım' konulu sunum yaptı. Susuz tarım projesine özellikle gençlerin büyük ilgi duyduğuna vurgu yapan Dr. Onur, "Ülke çapında hem bitkisel üretim hem de hayvansal üretimle bir dönüşüm yaşayacaksak, bunun gençler eliyle başarılacağına inanıyorum. O nedenle hem uluslararası akademik camiadan elde ettiğim hem de tarlada deneme yanılma yöntemiyle ürettiğim bilgiyi, bir yandan pratiğe dökerken bir yandan da gençlere aktarmak istiyorum. Uygulamalı bir şekilde öğretmeye çalışıyorum. Bu anlamda buradaki izleyici kitlesinin genç yoğunluklu olması gerçekten beni çok mutlu etti. Çünkü şehirlerden köylere göç edecek nüfusun özellikle genç yoğunluklu olmasını arzu ediyorum. Kırsalda dönüşümü başarabileceksek, ülkemize çağ atlatacak bir dönüşüm geçirebileceksek, yeni projelere imza atabileceksek bunlar gerçek anlamda gençlerimizin eliyle olabilecek diye düşünüyorum" dedi.

Programın sonunda Türk Ocakları Şube Başkanı Doç. Dr. Himmet Büke, Dr. Ece Aynur Onur'a plaket ve kitap seti takdim etti.

Editör: ADEM AYDIN