Antalya'nın Serik ilçesinde öğretmenler eğitim çalışanlarına şiddete karşı iş bırakma eylemi yaptı.

Atatürk Caddesi Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen eyleme Türk Eğitim- Sen Serik Temsilcisi Tuncer Çakır ve öğretmenler katıldı. Eğitimciler eyleme üzerlerinde siyah tişört, ellerinde pankart ve dövizlerle çıktı. Öğretmen çocukları Ozan ve Oğuz Özgün de 'Şiddete Hayır', 'Öğretmenime Dokunma' yazılı dövizlerle babalarına destek verdi.

DEMRE'Lİ TÜRKİYE BİRİNCİSİNE KAYMAKAMDAN ÖDÜL DEMRE'Lİ TÜRKİYE BİRİNCİSİNE KAYMAKAMDAN ÖDÜL

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Türk Eğitim- Sen Temsilcisi Tuncer Çakır basın açıklamasını okudu. Tuncer Çakır, "Kamuoyunu ve eğitim camiamızı büyük yasa boğan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde okul müdürü olarak görev yapan İbrahim Oktugan, bir öğrenci tarafından menfur bir saldırıyla silahla vurularak canice öldürüldü. Öncelikle kıymetli meslektaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. Rabia Sevilay Durukan, Mehmet Aktaş, Ayhan Kökmen, Ceren Damar Şenel, Necmettin Kuyucu, İbrahim Oktugan. Hayatlarının en verimli döneminde sevdiklerinden, öğrencilerinden koparılan tüm şehit eğitimcilerimizi saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. Şiddete maruz kalan sayısız eğitimcimize de minnetlerimizi iletiyor, her daim destekçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz" dedi.

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin aslında geleceğe sıkılan kurşun olduğunu vurgulayan Tuncer Çakır, "Bu nedenle geleceğimizin karartılmasına müsaade etmeyeceğiz, şiddete müsamaha göstermeyeceğiz. Türk eğitimcileri olarak şiddetle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Vandallara teslim olamayacak, bu vahşet olaylarının önüne geçilmesi için gerekli tedbirler alınana kadar konuyu gündemde tutmayı ve farkındalık oluşturmayı sürdüreceğiz. Eğitimcilerimizin can güvenliğinin sağlandığı çalışma ortamlarına kavuşması en büyük temennimizdir. Şuurlu nesiller yetiştirmek biz eğitimcilerin olduğu kadar ailelerin de en önemli görevidir. Buradan bir kez daha ailelerimize ve tüm topluma çağrıda bulunuyoruz. Öğretmenlere verdiğimiz değer çocuklarımızın geleceğine yönelik verdiğimiz kıymettir. Bu bilinçle hareket etmek milli bir ödevdir" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN