Doyasıya eğlendiler

    Antalya Büyükşehir Belediyesi ASFİM merkezlerinde egzersiz kursları alan parkinson hastaları için moral ve motivasyon pikniği düzenlendi. Güneşli günün tadını çıkaran, hasta ve hasta yakınları doyasıya eğlenirken, Başkan Muhittin Böcek’e özel gün için teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASFİM merkezlerinde ücretsiz egzersiz kursu alan parkinson hastaları ve aileleri için özel bir piknik düzenledi. Atatürk Kültür Parkı içerisinde düzenlenen pikniğe Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire BaşkanıNurettin Tonguç, hasta ve hasta yakınları katıldı. Büyükşehir Belediyesi servisleriyle kurs merkezlerinden alınan bireylerkendileri için ayrılmış özel alanda pikniklerini yaptı. Yeşilin, doğanın ve temiz havanın tadını çıkaran hasta ve yakınları oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlendi.

PARKİNSON HASTALARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire BaşkanıNurettin Tonguç “Parkinson teşhisi konulmuş bireylerimizeASFİM merkezlerimizde haftanın üç günü özel eğitmenimizle uygun egzersiz ve spor programları uyguluyoruz. Böylece hastalığın gerilemesini ve yenilmesini hedefliyoruz. Egzersizlerin yanında bu hastalarımızın sosyalleşmesi ve moral bulması daçok önemli.Bu tür etkinliklerimizle her zaman parkinson hastalarımızın ve yakınlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

SOSYALLEŞİYORUZ

Parkinson rahatsızlığı olan eşiylebirlikte pikniğe katılan hasta yakını Necla Sağsız etkinlik ve kursların son derece yararlı olduğunu belirterek, “Eşim için özel egzersiz programları uygulanması gerekiyor.Büyükşehir Belediyemizin eğitmenleri sağ olsunlar çok güzel ilgileniyor. Bulunduğumuz ortam bizim ruhumuza, beynimize ve vücudumuza hitap ediyor. Her egzersiz sonrası evimize mutlu olarak dönüyoruz.Bugün de piknikte diğer gruplardaki arkadaşlarımızla tanışma fırsatı bulduk.Etkinlik için Büyükşehir Belediyesine ve başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

EGZERSİZLER YAŞLILARA UYGUN

Büyükşehir Belediyesi ASFİM kurslarının, yaşı ilerlemiş bireyler için çok önemli olduğunu söyleyen kursiyer Namık Aclan “Eşimle birlikte iki aydır bu kursa katılıyoruz. Spor ve sağlığımız için bu tür programlar önemli. Bizim için çok faydalı bir hizmet. Başkanımıza gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

EĞLENCE DOLU PİKNİK

BÜYÜKŞEHİR KREŞLERİNDE KARNE SEVİNCİ BÜYÜKŞEHİR KREŞLERİNDE KARNE SEVİNCİ

Haftanın üç günü ASFİM spor merkezlerine gittiğini ve çok memnun kaldıklarını belirten emekli öğretmen Çiğdem Turşucu ise “Bugün bu piknikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çok güzel bir etkinlik. Ben emekli öğretmenim yıllarca öğrencilerimle çok pikniğe gittik. Ama böyle masası, sandalyesi hazır, gölgelikleri hazır, müzik ve eğlence dolu bir etkinliğe katılmamıştık. Çok eğlendik ve güzel bir geçirdik” diyerek Başkan Böcek’e teşekkür etti.

Editör: ADEM AYDIN