KADIN GÜCÜYLE MOĞOLİSTAN'DA GIDA KÖPRÜSÜ KADIN GÜCÜYLE MOĞOLİSTAN'DA GIDA KÖPRÜSÜ
Rusya'nın farklı şehirlerinde yaşayan 7 Rus arkadaş, Likya Yolu'nda çıktıkları yürüyüşte, Antalya'nın Demre ilçesine geldi. İki gün, iki gece Demre'de kalan Rus arkadaşlar, Kaş yönüne doğru yürüyüşlerine devam edecek.
Rusya'da doğa rehberliği yapan Maxim Bondarei (36), sürekli arkadaşları ile Likya Yolu'na yürüyüş düzenliyor. Maxim Bondarei'nin doğa rehberliğinde, Tataristan'dan Türk asıllı Alina Mustafina'nın dil rehberliğinde 7 arkadaş, Moskova'da bir araya geldi. 26 Eylül'de uçakla geldikleri Antalya'da bir süre tatil yapan Rus arkadaşlar, 9 Ekim günü Tekirova'dan Likya Yolu'nda yürümek için yola çıktı. Ruslar, Likya Yolu yürüyüşlerini 20 Ekim günü Perşembe veya 21 Ekim Cuma günü, Kaş ilçesinde bulunan Likya Birliği'nin başkenti Patara'da bitirecek. Ardından önce otobüsle Antalya'ya, ardından uçakla Rusya'ya dönecek.
Tura rehberlik yapan Maxim Bondarei, "Biz Rusya'da bir doğa kulübüyüz. Sürekli bir araya gelerek, dünyanın farklı ülkelerindeki yürüyüş rotalarına, haftalık, aylık yürüyüşler düzenliyoruz. Bu mevsimde sürekli Likya Yolu'nda yürüyoruz. Likya Yolu, dünyanın en güzel yürüyüş rotalarından biri. Öncelikle oldukça güvenli. Denizin, doğanın ve tarihin iç içe olduğu nefis bir rota. Deniz kıyısından başlıyorsunuz, bazen 1500 metrelere kadar çıkıyorsunuz. Yükseklerden aşağıya doğru müthiş manzaralar var. Adı üstünde Likya Yolu. Bu nedenle neredeyse adım başı tarih var. Günde 15- 20 kilometre yol yürüyoruz. Toplam 190 kilometre yürümüş olacağız. Geceleri çadırda kalıyoruz. Gündüzleri tarihi kentleri geziyoruz. Denize giriyoruz. Mevsim yürüyüş için çok güzel. Hiçbir güvenlik sorunumuz yok. Arkadaşlarımızdan bazıları ikinci kez Likya Yolu'nda yürüyor. Çünkü Likya Yolu'nda insanı çok kez Türkiye'ye getirecek çok şey var. Yine geleceğiz" diye konuştu.