Rus boksör Murat Gassiev ile İsveçli Otto Wallin arasında yapılacak Dünya Boks Birliği Kıta Şampiyonluğu (WBA-Continental) unvan maçı Regnum Carya Otel'de yapılacak.

Rus boksör Murat Gassiev'in ağır siklette İsveçli Otto Wallin'e karşı WBA-Continental unvanını savunacağı müsabaka 30 Eylül'de Regnum Carya'da gerçekleştirilecek. Bu müsabaka 'Liga Stavok Uluslararası Boks Birliği (IBA) Şampiyonlar Gecesi'nin 10 rauntluk ana karşılaşması olacak. Belek turizm merkezindeki Regnum Carya'da düzenlenecek gece Uluslararası Boks Birliği'nin desteğiyle gerçekleştirilecek.

GÜNNERCİK YAYLASI’NDA ŞENLİK COŞKUSU GÜNNERCİK YAYLASI’NDA ŞENLİK COŞKUSU

Eski IBF ve WBA yarı ağır (kruvazör) sıklet şampiyonu Gassiev, bu unvanı 2020'den bu yana 4 kez nakavtla kazandı.  Gassiev, Erivan'daki son karşılaşmasında ABD'li namağlup boksör Mike Balogun'u ikinci rauntta nakavt etti. Murat Gassiev kazandığı bu maçın ardından WBA Kıtalararası Şampiyon unvanını kazandı. Gassiev, IBF ve WBA ağır sıklet sıralamasında 11'inci sırada yer alıyor.

IBF'de 10, WBC'de (Dünya Boks Konseyi) 11, WBO'da (Dünya Boks Organizasyonu) ise 9'uncu sırada bulunan Otto Wallin ise İngiliz WBS (Dünya Boks Serisi) şampiyonu Tyson Fury ile 2019'da yaptığı müsabaka ile tanınıyor. Wallin'in kariyerindeki tek yenilgi Fury oldu. Wallin bu maçın ardından, sonuncusu ABD'li Helaman Olguin'e karşı olmak üzere 5 maç daha kazandı.

Editör: ADEM AYDIN