Alanya Üniversitesi'nde uzun yıllar görev yapan, 2020 yılında lösemi hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden akademisyen Şebnem Köseoğlu adına anma etkinliği düzenlendi.

Alanya Üniversitesi ve LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) iş birliğiyle, Şebnem Köseoğlu Parkı'nda gerçekleştirilen anma etkinliğine; Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, LÖSEV Antalya Yönetimi ve üyeleri, genç yaşta hayatını kaybeden akademisyenin ailesi ve sevenleri büyük ilgi gösterdi. Köseoğlu'nun kanser hastalarına verdiği destek ve katkıların hatırlandığı anma etkinliğinde, duygusal anlar yaşandı. 

'GÜZEL YÖNLERİYLE HOŞ BİR SEDA BIRAKTI

   Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, etkinliğin amacının Şebnem Köseoğlu'nu anmak ve güzel hatıralarını yaşatmak olduğunu belirterek, “Bugün burada, sevgili Şebnem Köseoğlu'nu hem anmak hem de onunla birlikte geçirdiğimiz güzel anıları paylaşmak için bulunuyoruz. Allah rahmet eylesin. Şüphesiz ki, kendisi gerçekten çok güzel ve iyi bir insandı ve bize unutulmaz değerli hatıralar bıraktı. Şebnem Hocamızın en büyük arzusu, hoş bir seda bırakabilmekti. Düzenlediği pek çok kampanya ile kanser hastalarının yaşama tutunmasına olanak sağladı. Bu güzel davranışlarıyla dünyada hoş bir seda bırakma arzusunu fazlasıyla yerine getirdi. Onun insan sevgisi, bilgeliği ve pozitif enerjisi hepimizi etkiledi ve ilham kaynağı oldu. Hocamızı anarken, ona olan minnet duygularımızı bir kez daha yürekten ifade etmek istiyoruz. Genç akademisyenimizi unutmayacağız, daima kalplerimizde yaşatacağız" ifadelerini kullandı. 

LÖSEV'LE KANSER HASTALARINA UMUT OLDULAR

   Şebnem Köseoğlu'nun babası iş insanı Serdar Köseoğlu da gerçekleştirilen etkinliğin LÖSEV iş birliğinde gerçekleştirildiğini söyledi. Köseoğlu, “Toplamda 170 kanser hastamızın bulunduğunu ve bunlardan 43'ünün LÖSEV ile ilişkili olduğunu öğrenmek bizi derinden etkiledi. Bu hastalarımızı ve dostlarımızı ağırlayarak, LÖSEV'e katkı sağlama amacıyla bu anlamlı etkinliğini düzenledik. Bu etkinlik, kanserle mücadele eden hastalarımıza ve onların ailelerine destek olmanın yanı sıra, LÖSEV'in önemli çalışmalarına katkıda bulunma fırsatı sunuyor. Her bir hasta ve dostumuzun yaşadığı zorlukları anlamak ve onların yanında olmak bizim için son derece kıymetli. Gelecek yıl da bu güzel geleneği sürdürme niyetindeyiz" diye konuştu. 

LÖSEV'E KAYITLI HASTALARA KATKI 

   LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurer ise “Bugün rahmetli Şebnem Köseoğlu anma gününde LÖSEV adına burada bulunuyoruz.  LÖSEV olarak lösemili çocuk ve yetişkin tüm kanser hastalarına destek veren bir vakıfız. Bugün burada bir stant kurduk ve bu standımızda LSV dükkân markamız olan, anneleri mutlu etmek adına oluşturduğumuz, rehabilitasyon kurslarının ürünleri var. Burada yer alan ürünlerin hepsinde el emeği var. Hiçbir fabrikasyon ürünü yok. Türkiye'de 5 noktada üretimimiz var. Bu ürünlerin satışından elde edilen gelirle çocuklarımızın ücretsiz tedavisine kaynak yaratıyoruz. Annelere ufak da olsa bir kaynak yaratmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

  

TGF "BİK YEREL BASINI BİTİRME HEDEFİNE ULAŞIYOR" TGF "BİK YEREL BASINI BİTİRME HEDEFİNE ULAŞIYOR"