Antalya Şehir Hastanesinde ilk obezite cerrahisi gerçekleştirildi.

Diyabet ve hipertansiyonu olan 29 yaşındaki hastaya, Sleeve Gastrektomi (tüp mide) ameliyatı yapıldı. Ameliyatın 3'üncü gününde olan hasta, taburcu edildi. Operasyonu başarıyla gerçekleştiren Opr. Dr. Aydın Dincer ve Opr. Dr. Hasan Özkan, hastayı şifa ile taburcu ettikleri için çok mutlu olduklarını belirtti.

'KURBAN ETLERİ SOĞUTULMADAN ÜST ÜSTE POŞETE KONULUP DOLABA ATILIRSA ÇÜRÜR' 'KURBAN ETLERİ SOĞUTULMADAN ÜST ÜSTE POŞETE KONULUP DOLABA ATILIRSA ÇÜRÜR'

Opr. Dr. Aydın Dincer, "Obezite vücutta birçok hastalığa neden olabilecek vücutta aşırı yağ birikimidir. Obezite aşırı dengesiz ve yanlış beslenme alışkanlıklarının yanı sıra, hareket azlığı, hormonal bozukluklar, genetik hastalıklar gibi etkenlerde bulunmaktadır. Obezite tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Tedavi edilmemesi durumunda şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp hastalıkları, kanser, inme gibi birçok hastalığa neden olabilmektedir. Obezitenin tedavisinde hormon tedavisi, endoskopik yöntemler (mide balonu) ve cerrahi tedaviler mevcuttur. Obezitenin cerrahi tedavisinin uygulanması için hastanın durumunun belirlenmiş kriterler çerçevesinde Endokrinoloji ve Genel Cerrahi branş hekimleri tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Obezitenin medikal ve cerrahi tedavisi hastanemizde başarı ile gerçekleştirilebilmektedir" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN