Vali Ersin Yazıcı, Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdür Vekili Hüseyin Er ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Heyetin Sosyal Güvenlik Haftası'nı kutlayan Vali Yazıcı, "SGK, her zaman vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla insanlarımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam ediyor" dedi.

   Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında SGK Antalya İl Müdür Vekili Hüseyin Er ve beraberindeki heyeti Vali Ersin Yazıcı makamında kabul etti. SGK İl Müdür Vekili Hüseyin Er, toplumda sosyal güvenlik bilincini oluşturmak ve toplumun sosyal güvenlik hakkında bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla yapılan etkinlikler, çalışmalar ve hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında Vali Yazıcı'ya bilgi verdi.

SAĞLIK VE GELECEK GÜVENCE ALTINDA

   Vatandaşların geleceği ve huzuru konusunda toplumun her kesimine dokunan, temas eden sosyal güvenlik teşkilatının çok önemli bir görevi ifa ettiğine değinen Vali Yazıcı, şöyle konuştu;

   "Sosyal güvenlik, insanların hayat içinde yaşayabilecekleri çeşitli olumsuzluklar nedeniyle başkalarına muhtaç olmadan geçinmelerini ve ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan bir temel insan hakkı ve sosyal devlet ilkesinin gereğidir. Bu kapsamda SGK'da, vatandaşlarımızın hem sağlığını hem de geleceğini güvence altına almaya yönelik olarak kurulmuş, çok başarılı işlere imza atan bir teşkilatımızdır. Şunu çok iyi biliyor ve görüyoruz ki, sosyal güvence konusunda birçok ülkeden daha iyi durumdayız. Devletimiz, vatandaşlarımızın sosyal hizmetlerden ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için gereken çalışmaları her daim titizlikle yürütüyor. SGK, her zaman vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla insanlarımıza en iyi şekilde çalışmaya devam ediyor."

DUAYENLER ATSO'DA BULUŞTU DUAYENLER ATSO'DA BULUŞTU

   Sosyal Güvenlik Haftası'nın büyük önem arz ettiğini söyleyen Vali Yazıcı, "Sosyal güvenlik kapsamında olan vatandaşlarımızın sorunları ve çözümlerine yönelik olarak; sosyal güvenlik kavramını toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı yeni yasalarla ortaya çıkan hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilincini oluşturmak için SGK Haftası büyük önem arz etmektedir. Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, böylesine önemli bir görev yürüten teşkilat mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Yazıcı, kurum personelinin Sosyal Güvenlik Haftasını tebrik ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

d4e0fdd50f42943a8d83becad3b68ea3