Hava sıcaklığının 34, nem oranının yüzde 55'i geçtiği Antalya'da Kurban Bayramının ilk günü sıcak hava ve yüksek nemden bunalan tatilciler ve kentte yaşayanlar soluğu mesire alanlarında aldı.

GÜNNERCİK YAYLASI’NDA ŞENLİK COŞKUSU GÜNNERCİK YAYLASI’NDA ŞENLİK COŞKUSU

Kurban Bayramında yoğunluğun yaşandığı turizm kenti Antalya'da hava sıcaklığı 34 derece, nem oranı ise yüzde 55'i buldu. Sabah erken saatlerde kurbanlıklarını kesen vatandaşlar ile kente tatil için gelenler, soluğu Antalya'nın plajlarında aldı. Antalya-Kemer karayolu üzerinde bulunan Topçam ve Sarısu mesire alanlarındaki yoğunluk da dikkati çekti. İki mesire alanına 800 araçla 5 bin kişinin giriş yaptığı öğrenildi.

Mangal yakıp denize giren vatandaşlar Kurban Bayramının ilk gününün keyfini sürdü. İstanbul'dan geldiğini söyleyen Gurbet Oyit, “Yolculuk güzel geçti. Bayram çok güzel geçiyor. Kalabalık. Kardeşler burada annemizin yanında toplandık" diye konuştu. Siirt'ten yakın akrabalarını ziyaret için geldiklerini belirten Berfin Yiğit, “Denize giremedim. Yanacağım diye korkuyorum" dedi. Her bayram mutlaka mesire alanlarına gittiklerini belirten Hasret Eşin, “Antalya çok yoğun olduğu için hiç mutlu değiliz. İnşallah sıcak havalar bir an önce sona erer de rahat ederiz" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN