HAL KAVŞAĞI VE YUNUS EMRE CADDESİ SİL BAŞTAN YENİLENDİ

   Alanya'nın trafik yoğunluğu ve yerleşim açısından en önemli caddelerinden olan Saray Mahallesi Yunus Emre Caddesi asfalt yenileme ve kaldırım çalışması sonrasında sil baştan yenilendi. Geniş kapsamlı çalışma ile kentin en önemli kavşağı olan Hal kavşağı da yeniden düzenlendi.

YAĞMURA ALDIRIŞ ETMEDEN DENİZE GİRDİLER YAĞMURA ALDIRIŞ ETMEDEN DENİZE GİRDİLER

   Alanya'nın en önemli caddelerinden olan Yunus Emre Caddesi'nde Alanya Belediyesi tarafından başlatılan çalışma tamamlandı. Başkent Hastanesi ile Hal kavşağı arasında yapılan geniş kapsamlı çalışmada, Yunus Emre Caddesi'ndeki alt yapı tamamen değiştirildi. Cadde ve bağlantı yolları sıcak asfaltla kaplanarak kaldırım bordür taşları yenilendi.  Caddenin devamındaki Hal kavşağında yan yollardaki dönüşlerine refüjler oluşturuldu. Yeni asfaltla kaplanan cadde ile yan bölümlerinin yol çizgileri çizildi.

fb75d180a6f9bc1f74db542c4e8c947f

   YUNUS EMRE CADDESİ'Nİ ALANYA'MIZA YAKIŞIR BİR YAPIYA KAVUŞTURDUK

   Yunus Emre Caddesi'nin Alanya'ya yakışan, modern bir yapıya kavuşturulduğunu söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Şehrimizde ekonomik ömrünü tamamlayan yol ve caddelerde yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Şu an Yunus Emre Caddesi'nde çalışmalarımız tamamlandı. Artan nüfusla birlikte çok büyük yoğunluğun yaşandığı kentimizin en önemli caddesini baştan sona yeniledik. Başkent Hastanesi kavşağı ile Hal kavşağı arasındaki bölümde asfalt tamamen yenilendi. Hal kavşağını da yeniden düzenleyerek kuzeyden güneye, doğudan batıya trafik akışını rahatlatmak için sağa ve sola dönüşlerde refüjler oluşturduk. Caddeyi yeni yüzü ile Alanya'ya yakışan bir yapıda hizmete sunduk. Kentimizin diğer cadde ve sokaklarında yenileme ve düzenleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Halkımıza hayırlı olsun" dedi.