Antalya'nın Serik ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Tören sırasında tansiyonu düşen Gazi İzzet Arıcı'ya sağlık görevlileri müdahale etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Kaymakam Cemal Şahin, Belediye Başkanı Enver Aputkan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ayhan Aktürk, daire müdürleri, gaziler, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KONYAALTI'NDA HAFTA SONLARI DAHA KEYİFLİ KONYAALTI'NDA HAFTA SONLARI DAHA KEYİFLİ

Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ayhan Aktürk günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında, "Yüce milletimizin birlik ve beraberliği, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını hiçe sayarak vatan için üstlendikleri görevlerin yapılması uğrunda gözünü kırpmadan ölümü göze alıp üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek 'Gazilik' unvanı taşıyan kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Bizlere gurur veren eşsiz kahramanlıklar, destanlar ve zaferlerle dolu şanlı tarihimizde gaza ruhu ve gazilik geleneği, derin izler bırakmış yüce bir kavramdır. Tarih boyunca esarete boyun eğmektense ölümü yeğleyen ecdadımızın savaş meydanlarındaki fedakarlığın, yiğitliğin, kahramanlığın adı olmuştur. Şehitlik ve gazilik ruhu şanlı tarihimizden aldığımız inanç, güven ve onurla Ulu Önder Atatürk'ün 'Hürriyet ve istikbal benim karakterimdir' vecizesinde vücut bulmuş, dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti'nin, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünün, büyük Türk Milleti'nin birlik ve beraberliğinin koruyucusu olmaya devam edecektir" dedi.

Konuşma sonrasında öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu. Gazi Uzman Çavuş Hüseyin Elmas da konuşma yaptı. Tören sırasında fenalaşan Gazi İzzet Arıcı'ya sağlık görevlileri müdahale etti. Ambulansa alınan ve tansiyonunun düştüğü belirlenen Arıcı hastaneye götürüldü.

Editör: ADEM AYDIN