Tra-Mod Akademi ödülü Antalya’nın oldu.

ANTALYA’DA 23 NİSAN COŞKUSU BAŞLADI ANTALYA’DA 23 NİSAN COŞKUSU BAŞLADI

   Sandalye tasarımıyla katıldığı yarışmadan birincilik ödülüyle ayrıldılar.

Antalya Bilişim Üniversitesi İç Mimarlık son sınıf öğrencisi Melike Taş ile yarışma partneri Okan Şenkaya’nın yapay zekâ kullanarak tasarladıkları sandalye projesi kendi dalında birincilik ödülü aldı.

Dünyaca ünlü Tramod Akedemi kuruluşunun her yıl düzenlediği yarışmaya bu yıl İstanbul Kültür Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Türkiye’deki üniversitelerin “İç Mimarlık Fakültesi” öğrencilerine açık olan yarışma konseptinin mobilya dalında sandalye tasarımıyla yarışmaya katılan Melike Taş ve arkadaşı, “Bu yarışmadan ödül kazanacak öz veriyle hazırlandık. Emeklerimiz boşa çıkmadı. Hem okulumuza hem Antalya’ya bu ödülü getirmekten çok mutluyuz” dediler. Konut, mekan, aydınlatma, mobilya gibi değişik tasarımlarda 50 ülkeden 200’ü aşkın yarışmacının katıldığı törende bir ödülün de Antalya Bilişim Üniversitesine gelmesi büyük moral oldu.

Yarışma jürisinde dünyaca ünlü akademisyen mimarlarda yer aldı. Tim Fu gibi ünlü isimlerin yansıra Türkiye’den de Emre Arolat, jüri üyeliği yaptı. Aldıkları bu ödülün mesleki yaşamlarda kendilerine yeni ufuklar açacağını vurgulayan genç yarışmacılar, ödül mutluluğunun sevincini tüm arkadaşlarıyla paylaştılar.

Editör: ADEM AYDIN