25. ULUSLARARASI LİKYA KAŞ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ 28 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

    Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kaş, 28-29-30 Haziran tarihlerinde 25. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Festivalde bu yıl çeyrek asırlık bir kutlama ile sanat ve kültür dolu üç gün boyunca farklı disiplinlerden yerli sanatçılar ağırlanacak.

Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali, Kaş'ın zengin kültürel mirasını ve bölgeyi tanıtmak amacıyla yerel ve uluslararası sanatçılarla tanışma, çeşitli sergiler, konserler, tiyatro gösterileri ve yarışmalara katılma fırsatı sunuyor.

Kaş Kaymakamı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Kaş Belediye Başkanı, Meis Belediye Başkanı’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak festival, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Festival, yerel yemekleri yaşatmak amacıyla yapılacak geleneksel yemek yarışması ve 29 Haziran akşamı Kaş Yat Limanı’nda gerçekleşecek Melek Mosso konseri ile dikkat çekiyor.

Ayrıca festival kapsamında 18. kez düzenlenecek sporun birleştirici gücünü ve uluslararası dostlukların önemini simgeleyen Meis-Kaş yüzme yarışı, her yıl artan katılımıyla yeniden iki ülke arasında köprü kuruyor.

Üç gün sürecek festivalin programı şu şekilde:

-28 HAZİRAN, CUMA

SÜT KARDEŞLER KAŞ'TA SAHNELECEK SÜT KARDEŞLER KAŞ'TA SAHNELECEK

14.00 Belediye Toplantı Salonu’nda Basın Toplantısı

18.30 Migros Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası eşliğinde Festival Kortej Yürüyüşü

Kaş Belediyesi Sanat Evi’nde Heykeltraş Akın Yıldırım, Kültür Evi’nde Ressam Güzhan Müstecaplıoğlu sergi açılışları

21.00 Antik Tiyatro’da “Akide Şekeri” Tiyatro Gösterisi

21.30 Cumhuriyet Meydanı’nda Açılış Konseri

-29 HAZİRAN, CUMARTESİ

11.00 Belediye Çay Bahçesi’nde Yerel Yemek Yarışması

15.00 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Çocuklar İçin Gösteriler ardından 17.00’de “Zümrüd-ü Anka” Tiyatro Gösterisi

19.00 Uzun Çarşı Kral Mezarı Sokak Müzik Dinletisi

21.00 Kaş Yat Limanı DJ Performans ardından Melek Mosso Konseri

-30 HAZİRAN, PAZAR

08.00 Meis-Kaş Yüzme Yarışı

14.00 Cumhuriyet Meydanı Ödül Töreni

19.00-23.00 Büyükçakıl Plajı Dummyist, MrOnetwo, Dedeko ve TaaaDJ’ler ile Festival Kapanış Konseri

Sanat ve kültürün, Kaş’ın eşsiz doğasıyla iç içe geçtiği, herkesin davetli olduğu bu festival hakkında daha fazla bilgi ve detaylı programa @likyakulturfest Instagram hesabını takip ederek ulaşılabilecek, basılı programlar ise Kaş Belediyesi, Kültür Evi ve Sanat Evi’nden temin edilebilecek.

25. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında “Meis Kaş Yüzme Yarışı” ile ilgili basın toplantısı yapılacaktır.

29 Haziran Cumartesi günü saat 10.30’da Çukurbağ Yarımadası’ndaki Radisson Blu Hotel Kaş’ta düzenlenecek basın toplantısına tüm basın mensuplarımız davetlidir.

Editör: ADEM AYDIN