Antalya Valisi Hulusi Şahin, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şahin'in mesajında şu ifadeler yer aldı:  "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir komutan, mahir bir diplomasi ustası, müstesna bir devlet adamıdır. Onun şahsiyeti bağımsızlıkla özdeşleşmiş, cumhuriyetle bilenmiş, milli şuurla perçinlenmiş ve millet hafızasına, her bir yönüyle, miras olarak kazınmıştır. Çünkü Atatürk, Türk milletini yok etmeyi, Türk devletini tarih sayfasından silmeyi, devlet geleneğimizi ve milli töremizi emperyalizmin sisinde boğmayı hedefleyenlere karşı milletimizin önünde bir meşale ve yol gösteren bir Kutupyıldızı olmuştur.

YAPAY ZEKAYA İLK ADIM YAPAY ZEKAYA İLK ADIM

Atatürk'ün, 'En büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün 100 yaşındadır ve bizlere emanetidir. Bu emanete sahip çıkacak, gözümüz gibi koruyacak ve aydınlık yarınlara taşıyacağız. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını, yani 'Türkiye Yüzyılı'nı, Atatürk'ün ülkü ve ilkelerinden ilhamla tesis etmek için milletçe çalışıyoruz, çalışacağız.

'Hiç şüphesiz, Antalya dünyanın en güzel şehridir' diyen Atatürk'ün, bizlere en güzel emanetlerinden birisi de yaşadığımız şehirdir, Antalya'dır. Güçlü bir Antalya, güçlü bir Türkiye demektir. Güzel şehrimizde de Atatürk'ün yaktığı meşalenin ateşini harlayacak, büyük adımlar atmayı, atılımlar gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Türkiye Yüzyılına en fazla katkıyı sunmak için çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun şahsında milli mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum."

Editör: ADEM AYDIN