VALİ YAZICI, İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KARAHAN'I MAKAMINDA KABUL ETTİ

   Vali Ersin Yazıcı, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Doç. Dr. Oğuz Karahan'ı kabul ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Vali Yazıcı, "Yeni çalışmalarla ve yeni projelerle güçlü sağlık altyapımızı geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

   Antalya'da İl Sağlık Müdürlüğü görevine Doç. Dr. Oğuz Karahan atandı. Doç. Dr. Oğuz Karahan'ı makamında kabul ederek yeni görevinde başarılar dileyen Vali Yazıcı, Antalya'nın güçlü bir sağlık altyapısı olduğunu belirterek ortak projelerle bunu daha da ileriye götürmeyi hedeflediklerini belirtti.

   SAĞLIK ALANINDA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATARAK İLERLEYECEĞİZ

   Doç. Dr. Oğuz Karahan'a yeni görevinde başarı dileyen Vali Yazıcı, "Turizmin başkenti Antalya'mıza artık birlikte hizmet edeceğiz. Yeni çalışmalarla ve yeni projelerle güçlü sağlık altyapımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Sağlık alanında gücümüzü güç katarak ilerleyeceğiz. Yeni görevinizin Antalya'mıza hayırlı olmasını diliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan da, iyi dilekleri için Vali Yazıcı'ya teşekkür ederek Antalya'nın güçlü bir sağlık altyapısı olduğunu ve bunu daha ileriye götürmek için çok çalışacaklarını ifade etti.

40 YILDIR BİLİNEN AKREBİN, YENİ BİR TÜR OLDUĞU KEŞFEDİLDİ 40 YILDIR BİLİNEN AKREBİN, YENİ BİR TÜR OLDUĞU KEŞFEDİLDİ

   DOÇ.DR. OĞUZ KARAHAN KİMDİR?

   Doç. Dr. Oğuz Karahan, 1980 yılında doğdu. 43 yaşında olan Karahan, uzmanlık eğitimini 2012 yılında ABD'de yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan, tıp alanında uzmanlığını yine aynı üniversitesinin Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde, doktorasını Dicle Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde yapan ve Tıbbi Biyoloji alanında da uzman olan Doç. Dr. Karahan'ın çok sayıda bilimsel yayın ve makalesi bulunuyor. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde öğretim üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunan Doç. Dr. Karahan, Sağlık Bakanlığı'nın onayıyla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi olarak görevlendirilmişti. Başhekimlik görevinin ardından Doç. Dr. Karahan, Antalya İl Sağlık Müdürü olarak atandı. 

Editör: ADEM AYDIN