Vali Ersin Yazıcı, 111'inci dönem Kaymakam adayları Emre Akçay, Fuat Sözer, Mintaha Sarıkaya ve İsmail Yüksek'i makamında kabul etti. Kaymakam adaylarıyla sohbet edip tecrübelerini paylaşan Vali Yazıcı, "Ülkemizin, milletimizin, medeniyetimizin hizmetkârı olmak için bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Meslek hayatınız boyunca şunu sakın unutmayın, bizler vatandaşlarımıza hizmet etmek için buradayız" dedi.

   İçişleri Bakanlığı tarafından il staj yerleri belirlenen 111'inci dönem Kaymakam adayları görevlendirildikleri illerde çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Antalya'da görevlendirilen 111'inci dönem Kaymakam adayları Emre Akçay, Fuat Sözer, Mintaha Sarıkaya ve İsmail Yüksek, Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Antalya Valiliği'nde gerçekleşen ziyarette Vali Yazıcı, Kaymakam adaylarına hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarılar diledi.

   DOĞRULUKTAN, DÜRÜSTLÜKTEN VE ADALETTEN ASLA AYRILMAYIN

   Kaymakam adayları ile deneyimlerini paylaşan Vali Yazıcı, devlete ve millete hizmetin kutsal bir görev olduğuna dikkat çekerek, "Bugünden itibaren çok önemli ve çok kutsal bir göreve adım atmış bulunuyorsunuz. Ülkemizin, milletimizin, medeniyetimizin hizmetkârı olmak için bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Sizler bu görev yolculuğunda ülkemizin en ücra köşelerinden, en merkezi yerlerine kadar çeşitli bölgelerde görev yapacaksınız. Bu görevleriniz sırasında doğruluktan, dürüstlükten ve adaletten asla ayrılmayın. Bizi biz yapan değerleri asla unutmayın. İnsan odaklı çalışmalarınızla vatandaşlarımızın gönlüne girmeye çalışın. Meslek hayatınız boyunca şunu sakın unutmayın, bizler vatandaşlarımıza hizmet etmek için buradayız" şeklinde konuştu.

   EN GENÇ KAYMAKAM ADAYI

   Ankara Hukuk Fakültesi'ni 3 yılda bitirerek 111'inci dönemin en genç kaymakam adayı olarak Antalya Valiliği'nde göreve başlayan İsmail Yüksek ve bölüm birincisi Mintaha Sarıkaya'yı tebrik eden Vali Yazıcı, "Kaymakam adaylarımızın arasında bölüm birincimiz ve en genç kaymakam adayımız var. 111'inci dönem en genç kaymakam adayı olarak Antalya Valiliğimizde göreve başlayan İsmail Yüksek ve bölüm birincisi olan Mintaha Sarıkaya'yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

   Görüşmenin sonunda Kaymakam adayları, Vali Yazıcı'ya nazik kabullerinden ve iyi dileklerinden dolayı teşekkür etti. 

NALBURDA 'KIYMA ÇEKİLİR' AFİŞİ NALBURDA 'KIYMA ÇEKİLİR' AFİŞİ

Editör: ADEM AYDIN