Kepez Belediyesi, Varsak bölgesindeki Aydoğmuş ve Şelale mahallerinde kaldırım çalışması başlattı. Bölgede 10 bin metrekare yaya yolu kilit taşlı kaldırımlarla konforlu hale geliyor. 

ANTALYA'YA BAYRAMDA 4 MİLYON ZİYARETÇİ GELDİ ANTALYA'YA BAYRAMDA 4 MİLYON ZİYARETÇİ GELDİ

Kepez Belediyesi hizmette vatandaşın yürüyüş konforunuda düşünüyor.  Parke kaldırım çalışmasıyla yaya yolları konforlu hale getiriliyor.

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede yaya trafiğinin konforlu ve rahat bir şekilde yapılması için kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.  Sıcak asfaltı ve altyapısı tamamlanan cadde ve sokakların yaya yolu, kilit taşlı kaldırımlarla rahat ve konfora kavuşturuluyor.

   AYDOĞMUŞ VE ŞELALE’YE KALDIRIM HİZMETİ

   Varsak bölgesindeki Aydoğmuş ve Şelale mahallerinde sıcak asfaltı tamamlanan cadde ve sokakların her iki yönündeki yaya yollarında kilit taşlı kaldırım çalışması gerçekleştiriliyor.

Kaldırım çalışması, Aydoğmuş Mahallesi’nde 128 5,1288, 1286 ve 1284 sokaklarda, Şelale Mahallesi’nde ise 7380, 7342,7351 sokaklar ile Varsak Bey Caddesi’nde yapılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, her iki mahalle sakinlerini, 10 bin m2 parke kaldırım ve 7 bin metre uzunluğunda bordür taşı çalışmasıyla rahat ve emniyetli yaya yoluyla buluşturuyor.

   ENGELSİZ KALDIRIMLAR

   Özellikle engelli araçlarının kaldırıma çıkabilmesi için de yaya yollarının giriş kısımlarına eğimli rampalar yapıldı . Varsak Bey Caddesi’ndeki kaldırımda ise görme engelliler için hissedilebilir yüzeyli taşlarla iz yolu da oluşturuldu.  Fen İşleri Müdürlüğü, iz takip taşı olmayan kaldırımlarda hissedilebilir yüzey kaplaması yapacaklarını dile getirdiler.

Bölgedeki kaldırım çalışmasının yakın bir zamanda tamamlanacağını ifade eden Fen İşleri Müdürü Ali Arslan, yatırım planlaması kapsamında altyapısı ve sıcak asfaltı tamamlanan cadde ve sokaklarda kaldırım düzenlemesinin devam edeceğini bildirdi.

Editör: ADEM AYDIN