Antalya Bilim ve Sanat Merkezi'nde bu yıl içinde kurulacak olan Doğal Hayat Müzesi'nin protokolu, Antalya Valiliği'nde imzalandı. Müzede, bitki ve hayvan örnekleri sergilenecek.

 Protokol törenine Vali Muammer Türker, Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke katıldı.

 Vali Türker, çocukların, gençlerin ve dışardan Antalya'ya gelen misafirlerin tabiatla haşır neşir olacağı, doğal zenginlikler ve çeşitliliklerle ilgili bir ortam oluşturmak amacıyla Kepez Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşecek projenin Botanik Expo'nun gerçekleştiği sırada imzalanmasının anlamlı olduğunu söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Türker, çocukların okul ve eğitim faaliyetlerinin dışında sosyal, kültürel faaliyetlerle doğayı tanıması, çevreyi koruma motivasyonuyla donatılması konusunda projenin faydalı olacağını kaydetti.

 Müze, öğrenciler başta olmak üzere, yerli ve yabancı turistler ve yerli halka doğal zenginliklerimizle ilgili görsel bilgi verebilecek bir kültür ve bilgilendirme merkezi olarak planlanıyor. Biyoçeşitliliğimizin tanıtımı, korunması ve farkındalık oluşturulması amaçlanan müzede, 200 metrekarelik sergi alanında hayvan örnekleri sergileneceği fauna bölümü, bitki örneklerinin sergileneceği botanik bölümü ve hayvan ve bitki örneklerinin doğadaki hallerine uygun bir şekilde görülebileceği Model Tabiat Alanları olarak düzenlenecek 2 görsel mekan bulunacak.