AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü seçim çalışmaları kapsamında Kaş'ı ziyaret etti.

   AK Parti'den  Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Kaş Belediye Başkan Adayı Mutlu Ulutaş ile birlikte Kaş İlçesinin mahallelerini ziyaret etti. 31 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Kaş Belediye Başkan Adayı Mutlu Ulutaş Beraberindeki heyetle birlikte Kaş İlçesinin mahallelerine seçim gezileri ve ziyaretleri kapsamında esnaf ve vatandaşlarla biraraya gelerek sohbet ederek, seçim  çalışmaları ve projeler hakkında vatandaşları bilgilendiriyorlar.

   Başkan Adayı   Hakan Tütüncü  Kalkan'da yaptığı konuşmada“ Kepez’de ortaya koyduğumuz performansı Antalya’nın 19 ilçesinde ortaya koymak istiyoruz. AK Parti Antalya Milletvekilimiz Avukat İbrahim Ethem Taş, Kaş Belediye Başkanı ve  Adayımız Mutlu Ulutaş, AK Parti Kaş İlçe Başkanı Okay Bilgin, MHP Kaş İlçe Başkanı Cemil Kolak, Kaş Sivil toplum kuruluşları başkanları, temsilcileri, Kaş Belediye Meclis Üyeleri ve adayları ile birlikte Kalkan’da ‘Yöresel Ürünler Pazarı’nın açılışına katıldık. Şehrimize hizmet etmek istiyoruz. Kepez’de ortaya koyduğumuz performansı Antalya’nın 19 ilçesinde ortaya koymak istiyoruz” dedi.

   Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, seçim çalışmalarını Kaş ilçesinde sürdürdü. Başkan Adayı Tütüncü, Kaş'ın mahallelerini karış karış gezdi, hemşehrilerinin gönül kapılarını çaldı.Kaş İlçe ve mahalle sakinleriyle kucaklaşan Başkan Adayı Tütüncü’ye, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Ethem Taş ve Cumhur İttifakı Kaş Belediye Başkan Adayı Mutlu Ulutaş, AK Parti Kaş İlçe Başkanı Okay Bilgin, Milliyetçi Hareket Partisi Kaş İlçe Başkanı Cemil Kolak, Kaş Belediye Meclis Üyeleri ve Adayları eşlik etti. Kaş ziyaretine Kalkan Mahallesi’nden başlayan Tütüncü, Yöresel Ürünler Pazarı’nın açılışına katıldı.

   Açılışta konuşan Başkan Adayı Tütüncü yaptığı konuşmada;"Yöresel ürünler pazarlarını çok anlamlı ve çok kıymetli buluyorum. Kaş İlçesi ve Kalkan turizmin önemli merkezlerinden biri. Yerli ve yabancı birçok misafiri ağırladığımız bu güzel şehirde özellikle kadın emeğinin ekonomik değere dönüşmesi anlamında atılan adım son derece kıymetidir. Bütün dünyada yerel değerleri akıllı bir biçimde ekonomiye, gelire dönüştürmek ve bu anlamda adımlar atmak çok anlamlı. İşte burada, bizim yerel motiflerimizi, yerel desenlerimizi, yerel ürünlerimizi ekonomik bir değere dönüştürecek girişim yapılıyor. Kalkan’a altyapı müjdesi vermek istiyorum. Kaş ve Kalkan’ın sorunlarını ancak biz çözeriz. Mademki Kalkan’ın da altyapıya ihtiyacı var, önümüzdeki dönem öncelikli başlatacağımız çalışmaların başında bu sorunun çözümü olacak. Bu müjdeyi buradan vermek istiyorum” dedi.

   Kalkan’ın doğal güzelliklerine değinen Tütüncü, bölgenin butik turizm açısından da önemine değindi. Türkiye’de Kaş’ın çok iyi tanıtılması, turizm değerleri potansiyelinin öne çıkarılması açısından çok özel çalışmaları gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

   Başkan Adayı Tütüncü, Kaş’ta ikinci ziyaretini Akbel Mahallesi’ne gerçekleştirdi. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Tütüncü, Antalya’nın altın çağı projelerini anlattı. Belediyecilik çalışmalarına değinerek sözlerini sürdüren Tütüncü, ilçe belediyelerinin, büyükşehir belediyelerinin heyecanına çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Tütüncü, “Büyükşehir belediyelerinin 3 temel vazifelerinden bir tanesi bütün ilçelerde altyapı çalışmalarını en güzel şekilde yapmak ve mahallelerin beklentilerini en güzel şekilde karşılamaktır. 1 Nisan 2024’den itibaren başlayacak yeni süreç alt yapı yatırımlarının en güzel şekilde hemşehrilerimizle buluşturulduğu bir dönem olacak. Antalya’nın Gazipaşa’dan Kaş’a kadar ortak birtakım problemleri var. Kanalizasyon, temiz suya ulaşım, yağmur suyu drenajı sorunlarını ortadan kaldıracağız“ diye konuştu.

   Yeşilköy Mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Tütüncü, Antalya’nın altın çağı projelerini anlattı. Tütüncü; “Şehrimize hizmet etmek istiyoruz. Kepez’de ortaya koyduğumuz performansı Antalya’nın 19 ilçesinde ortaya koymak istiyoruz” dedi.

KAŞ KINIK SPOR PAZAR GÜNÜ DEPLASMANDA ÇAKALLIKLI SPOR'LA KARŞILAŞACAK KAŞ KINIK SPOR PAZAR GÜNÜ DEPLASMANDA ÇAKALLIKLI SPOR'LA KARŞILAŞACAK

   Başkan Adayı Tütüncü ve Kaş Belediye Başkan Adayı Ulutaş ve beraberindeki heyetle Kaş’ta gün boyu sürecek seçim çalışmaları kapsamında Ova, Çavdır, Çayköy, Üzümlü ve Kınık Mahallelerini de dolaştı.

Editör: ADEM AYDIN