Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı 2’nci kez kazanan Muhittin Böcek, ‘Göreve Başlama Töreni’ ile birlikte tekrar görevine başladı. Törende konuşan Böcek, “Bu seçimi, tanıdığınız, bildiğiniz, Torosların evladı dediğiniz köylü çocuğu Muhittin Böcek’i bugünlere getiren Türkiye Cumhuriyeti kazandı” dedi.

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı CHP’nin adayı Muhittin Böcek oyların yüzde 48,60’ını alarak kazandı. 4 dönem Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapan Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda da 2’nci dönemine başlamış oldu. Bu sonuçla birlikte 1993 yılında büyükşehir belediyesi olan Antalya’da ilk defa 2 dönem üst üste belediye başkanlığı kazanan ilk isim olan Böcek, büyükşehir belediyesi önünde düzenlenen ‘Göreve Başlama Töreni’ ile 2’nci kez göreve başladı.

Törene Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Mustafa Erdem, Cavit Arı, CHP’li bazı ilçe belediye başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Böcek, kendisine oy veren, vermeyen herkesin emrinde olduğunu söyledi. Böcek, “Memleketimin ve vatanımın hiçbir köşesinde, başımı öne eğdirecek bir yanlışa imza atmadım. Attığım her adımı, sizlere duyduğum sorumluluk, memleketime ve vatanıma olan sevdamla attım. Gücümü hep her şeyimizi borçlu olduğumuz Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten aldım. Bu seçimi 5 yıl önce göreve geldiğimde ilk işimiz olarak yaptığımız arkamdaki tabelaya eklediğimiz Türkiye Cumhuriyeti yazısı kazandı bu seçimi. Bu seçimi, tanıdığınız, bildiğiniz, Torosların evladı dediğiniz köylü çocuğu Muhittin Böcek’i bugünlere getiren Türkiye Cumhuriyeti kazandı” dedi.

Çok zor günler atlattıklarını belirten Böcek, “Dünyayı sarsan ve etkisi 2 yıl süren pandemiyi, cumhuriyet tarihimizin en büyük yangınını, yardımına hep birlikte yetiştiğimiz depremleri, selleri, ekonomik zorlukları hep birlikte aştık. Hiçbir bahaneye sığınmadık, verdiğimiz sözleri teker teker yerine getirdik. Seçim sürecinde bize yapılan haksız eleştirileri, yalanları, tüm engellemeleri geride bırakacağız. Yaşadığımız seçim başarısıyla bugüne kadar görülmemiş bir destan yazdık” diye konuştu.

DEMRE'Lİ TÜRKİYE BİRİNCİSİNE KAYMAKAMDAN ÖDÜL DEMRE'Lİ TÜRKİYE BİRİNCİSİNE KAYMAKAMDAN ÖDÜL

Antalya için omuz omuza çalışacaklarını söyleyen Böcek, “Şimdi görevimiz daha büyük. Halkımızın bizlere verdiği muhteşem desteğin ve sorumluluğun farkındayız. Sadece vaatlerimizi değil daha fazlasını yapacağız. Bütün çalışma arkadaşlarım sadece görevini aksatmadan yapacak, asla siyaset yapmayacaktır. Bu seçimi, kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza, al bayrağımıza sahip çıkan, cumhuriyetimizin değerlerine ve mavi gözlü dev adamın devrimlerine inanan herkes kazanmıştır. Dünya kenti Antalya’mız yine barışın, çağdaşlığın, özgürlüğün kenti olmaya devam edecektir” dedi.

Konuşmasının ardından Böcek, makam odasında tebrikleri kabul etti.

Editör: ADEM AYDIN