Demre Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Turizm Haftası ve Okul Tanıtım etkinliği düzenlendi.

   Demre İlçesinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Demre Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okulu öğrencileri hem Turizm Haftasını kutladı, hemde Okullarını etkinlikle tanıttılar. Etkinlikler kapsamında Demre ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler, esnaflar ve  vatandaşların katılımıyla Turizm Haftası Kutlama korteji gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve ardından hepbirlikte İstiklal Marşı okundu. Daha sonra öğrenciler tarafından sunulan programlar çerçevesinde günün anlam ve önemini belirten şiirler, okundu, konuşmalar yapıldı, gösteriler sunuldu. Etkinlikler çercevesinde İlçe protokolü ve konuklar tarafından temsili milli yemeğimiz keşkek yapılması olan çuval içersindeki keşkeklik buğday kaplı çuval sopalarla dövülerek keşkek yapımı temsili canlandırıldı. Etkinliğe katılan protokol ve konuklara keşkek ikram edildi.

'TURİZMDE YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR' 'TURİZMDE YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR'

   Demre İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan yaptığı konuşmada;" Demre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Turizm Haftası ve Okul Tanıtım etkinliği  gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve halkın katılımı ile kortej yürüyüşünü gerçekleştirdik. Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımızı hepbirlikte okuduk. Daha sonra öğrencilerimizin hazırladığı programı izledik. Ayrıca okulumuz yiyecek içecek hizmetleri alan öğretmen ve öğrencilerine ikramları için teşekkür ederiz."Dedi.

Editör: ADEM AYDIN