Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Kaleköy'de işletmeci Ahmet ve Hasan Takır kardeşlerin 7 yaşındaki köpeği Duman'ın tekne ile yolculuğu görenleri şaşırttı.
Demre ilçesine bağlı Kaleköy'de, pansiyon ve restoran işleten Ahmet ve Hasan Takır kardeşlerin 7 yaşındaki köpeği Duman, yaşamının bir bölümünü teknede geçiriyor. Takır kardeşler, karadan ulaşımı olmayan Kaleköy'e giderken ya da alış veriş gibi ihtiyaçları karşılamak için Demre'nin Üçağız Mahallesi veya Çayağzı Limanı'na tekneyle yolculuk yaparken köpekleri Duman da onlara eşlik ediyor. Tekne çalıştığı anda gelip, içine oturan Duman, yolculuk boyunca ön kısımdaki yerinde sehayat ediyor. Duman, bölgede tekne ve yat turuna çıkan tatilcilerin de ilgi odağı oldu.
Duman'ı küçükken sahiplendiklerini anlatan Hasan Takır, "Ailemizin bir parçası oldu. Sürat teknelerimiz nereye gidecekse, Duman hemen tekneye atlıyor. Teknemizin birinin adını da Duman koyduk. Bizimle denizde yolculuk yapıyor. Duman'ı gören turistler, fotoğrafını çekiyor. Duman böylelikle Kekova'nın da tanıtımını yapıyor. İhtiyaçlarımızı kara yolu ile Üçağız Mahallesi veya Çayağzı Limanı'na getirerek, tekne ile taşıyoruz. Pansiyonumuza gelen müşterilerimizi, den Üçağız Mahallesi'de tekneyle karşılıyoruz. Teknede Duman'ı görenler şaşırıyor" diye konuştu.