Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Antalya Şubesi 17'nci Genel Kurulu'nda mavi listeden yarışa giren Ali Top, yeni başkan seçildi. Kendisini destekleyenlere teşekkür eden Ali Top, “Meslek hak ve özlük haklarıyla ilgili çalışmalar yapacağız" dedi.

BAŞKAN ALİ BAHAR; “YABANCILARDA TERSİNE GÖÇ BAŞLADI” BAŞKAN ALİ BAHAR; “YABANCILARDA TERSİNE GÖÇ BAŞLADI”

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi 17'nci Olağan Genel Kurulu hafta sonu gerçekleşti. 2 gün süren başkanlık yarışında 15 ayrı sandıkta oy kullanıldı. Başkanlık yarışında Ali Top, Özlem Ertekin ve İbrahim Akbulut yarıştı. Ziraat Mühendisleri Odası'nda düzenlenen seçim dün saat 17.00 itibarıyla sona erdi. Sandıkların kapanmasının ardından oy sayım işlemi gerçekleşti. Başkanlık yarışına mavi listeden giren Ali Top'a 554 oy, beyaz listeden giren Özlem Ertekin'e 492 oy, sarı listeden giren İbrahim Akbulut 310 oy aldı. 

'GENÇLERİ ÖNEMSİYORUZ'

Yeni başkan Ali Top, 32 yıllık meslek hayatı boyunca birçok konuda meslektaşların haklarının savunulmasında sıkıntılar olduğunu belirterek, meslek odalarının meslektaşlara yardımcı olmaya çalıştığını anlattı. Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Ali Top, “Emekli olduktan sonra mücadele etmek için bu yola girdik. Meslek hak ve özlük haklarıyla ilgili çalışmalar yapacağız. Biz seçime girdiğimiz dönemde 'Hep birlikte yönetime' sloganıyla yola çıktık. Bütün üyelerin beyanı, fikirleri bizim için çok önemli. Ortak hareket ederek yola çıktık. Gençlerimizi de çok önemsiyoruz. Gençleri projelerle destekleyerek içimize çekmeyi amaçlıyoruz. Seçime giren 2 arkadaşa da çok teşekkür ederim. Bu iş özveriyle yapılacak bir iş. Bizim için önemli olan meslektaşlarımızın kazanması" dedi.

Editör: ADEM AYDIN