Antalya'nın Kaş ilçesinde ortaokul öğrencilerinin atık malzemelerden yaptığı eserlerin yer aldığı 'Çöpten Sanata, Plastik Dünya ve Yaşam Ağacı' sergisi açıldı.
 
 
Kasaba Şehit Yusuf Polat Yatılı Ortaokulu öğrencilerinin eserlerinden oluşan Çöpten Sanata, Plastik Dünya ve Yaşam Ağacı sergisinin açılışı Çukurbağ Mahallesi'nde yapıldı. Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, Okul Müdürü Yunus Emre Şahne, sergiyi hazırlayan öğretmen Özlem Flora Kolak, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve Düşler Akademisi yöneticileri katıldı.
 
 
Sergide öğrencilerin doğadan topladıkları plastik, demir, ağaç parçaları, ceviz kabuğu, fındık kabuğu, kumaş gibi atık maddeleri sanata dönüştürdükleri 220 çalışma yer aldı. Atık maddelerden yapılan çalışmalarda en çok dikkati çeken tablolar, Atatürk porteleri, Osman Hamdi Bey'in 'Kaplumbağa Terbiyecisi', Einstein, Mona Lisa ve İnci Küpeli Kız tabloları ilgi çekti. Atık maddelerden yapılan çalışmaların yanında karakalem, seramik, çini ve ahşap boyama tablolarının da bulunduğu sergi 1 Temmuz'a kadar açık kalacak.
 
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, "Öğrencilerimizin, öğretmenleri Özlem Flora Kolak ile hazırladıkları bu muhteşem sergi, bize bir ders niteliğinde. Önce bu sergide doğayı ne kadar çok kirlettiğimiz ortaya çıkıyor. Bir de sanat yapmak, eser ortaya koymak için bizim neler yapabileceğimizin dersi var. Aslında her şey doğada var. Bu kadar güzel bir sergiyi, tüm Kaşlı hemşehrilerimizin gelip görmesi gerekiyor. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.