Kaş Devlet Hastanesi'nde ilk kez artroskopi cerrahi ameliyatları yapılmaya başladı. İlk ameliyat ortopedi ve travmatoloji uzmanı Opr. Dr. Selim Taşkın tarafından gerçekleştirildi.
Kaş Devlet Hastanesi'nde Opr. Dr. Selim Taşkın tarafından gerçekleştirilen ilk artroskopi cerrahi ameliyatı ile bir hasta sağlığına kavuştu. Selim Taşkın, "Kaş Devlet Hastanesi'ne isteyerek geldim. Yaptığım araştırmada Kaş Devlet Hastanesi'nde ortopedi konusunda yeterli araç gerecin ve cihazın olduğunu, cerrahi alt yapısının yeterli olduğunu gördüm. Şu anda hastanemizde menüsküs, çapraz bağ, omuz yırtıkları, kıkırdak hasarları ile ilgili sağlık sorunlarının ameliyatlarını yapabiliyorduk. Buna bir de artroskopi ameliyatlarını ekledik. Ameliyatımızı yaptık. Hastamızın omzundaki sorunu, artroskopi ameliyat yöntemi ile sağlığına kavuşturduk" dedi.
Kaş Devlet Hastanesi Başhekimi Serdar Yılmaz da "Kaş Devlet Hastanesi yeni uzman hekim atamaları ile her gün geçen gün farklı branşlarda, farklı sağlık sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Kaş ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız da bu sayede, başka ilçelere, Antalya il merkezine gitmeden, sağlık sorunlarını burada çözüme kavuşturuyor. Hastanemizde ilk kez yapılan artroskopi ameliyatı bunun en güzel örneği" diye konuştu.